logo agora versie 20191114

Dé landelijke beroepsvereniging voor coördinatoren vrijwilligerswerk

logo jubileum AGORA

Deze Masterclass heeft in 2 delen plaatsgevonden in Rotterdam.

Onze leden willen graag bijscholing en verdieping van hun vak als coördinator vrijwilligerswerk. AGORA heeft hiervoor Prof. Dr. Lucas C.P.M. Meijs benaderd voor het opstellen van een Masterclass. Deze heeft in 2 delen in september plaatsgevonden.

Het evaluatieformulier die alle 120 deelnemers hebben ingevuld liegt er niet om; dit smaakt naar meer en men heeft deze Masterclass als zeer waardevol ervaren.

uitreiking certificaat master

Thema's en trends die aan de orde zijn gekomen tijdens de Masterclass de coördinator transformeert waren:

Wat houdt het beroep coördinator vrijwilligerswerk anno 2014 in. Welke rol heeft de coördinator in een vrijwilligersvriendelijke organisatie en wat is nu echt actueel in Nederland op het gebied van vrijwilligerswerk.

Externe ontwikkelingen en weerstanden van vrijwilligerswerk zijn uitbundig belicht door Lucas.

Deelnemers hebben gereedschap ontvangen om vrijwilligerswerk duurzaam te verankeren in hun organisatie. Alle trends in vrijwillige energie zijn aan bod gekomen en de deelnemers hebben een verdiepingsslag gemaakt door het naslagwerk Filantropie in Nederland te lezen.

Enkele citaten:

  • Werkverdeling betaalde professional en vrijwilliger moet gaan om toegevoegde waarde en niet om schaarste
  • Coördinator is de beheerder van vrijwillige energie.
  • Gouden toekomst voor coördinatoren: wie kan gemeenschappen organiseren?

 Voor foto's ga naar onze Facebook pagina of gebruik deze link. (deel 1) of deze link (deel 2)

 Agora-28

blanco spacer